El tercer capítol és una travessia des d'Arizona fins a Alaska, passant pel Grand Canyon per arribar a la Route 1, la carretera de la costa oest en direcció nord fins als parcs naturals de Yosemite i Redwoods. Finalment, s'arriba al poble miner de Winthrop, a l'estat de Washington.